Nasza historia zaczęła się od idei udostępnienia szerszej grupie ludzi dobroczynnego bogactwa, którym tak hojnie obdarzyła nas Matka Natura – bogactwa, które kryje się w naturalnych wolno-tłoczonych na zimno sokach z warzyw, ziół i owoców. Pierwszy raz z tego typu produktami spotkaliśmy się w 2006 r. kiedy sami poszukując swojej „zdrowej” drogi natknęliśmy się na wieloskładnikowe surowe soki - głównie warzywne. Doceniając na własnej skórze dobroczynny wpływ i wręcz niewiarygodne efekty kuracji sokowych na zdrowie, dobre samopoczucie oraz sylwetkę rozpoczęliśmy naszą przygodę z sokami. Po kilku latach zgłębiania wiedzy oraz tworzenia receptur postanowiliśmy podzielić się naszą pasją w tym zakresie z innymi. 

Aby urzeczywistnić powyższą ideę stworzyliśmy markę Curattio,  która ma być kwintesencją i nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Tak sformułowany postulat stawia przed nami  bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie – dostarczenie produktów, które nie tylko będą najwyższej jakości ale przede wszystkim będą funkcjonalnie służyły ludziom i sprawiały, że ich życie będzie lepsze, zarówno pod kątem wspierania kondycji fizycznej i samopoczucia jak również energii i harmonii ducha. Poprzez Curattio chcemy również pokazać jak   świadome odżywianie może być środkiem do zmiany jakości naszego życia.

 

Produkty pod marką Curattio to precyzyjnie skomponowane pod okiem profesjonalnych dietetyków receptury wieloskładnikowych surowych soków z warzyw, ziół i owoców. Dzięki zaawansowanej technologii tłoczenia wydobywamy z roślin to co najzdrowsze, przekazując je w stanie nie zmienionym naszym klientom prosto do drzwi. Nasze soki są w 100% naturalne, zawsze świeżo wyciskane, bez sztucznych barwników, substancji konserwujących, niepoddane żadnym procesom chemicznym czy jakiejkolwiek obróbce termicznej.

Na bazie naszych soków przygotowaliśmy specjalnie zbilansowane programy oczyszczające organizm, które w sposób naturalny wzmacniają i intensyfikują proces detoksykacji organizmu, zaopatrując go jednocześnie  w cenne wartości odżywcze oraz całą masę dobroczynnych substancji roślinnych takich jak m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, antyoksydanty, żywe enzymy roślinne i wiele innych.

Tak chcemy zmieniać świat- poprzez dostarczanie najwyższej jakości wyjątkowych produktów, których autorem jest Matka Natura, w sposób łatwy i wygodny dla każdego.

„Niech pożywienie będzie lekarstwem, a  lekarstwo pożywieniem” – Hipokrates (460-370 p.n.e.).
W pełni się z tym zgadzamy dlatego nasze produkty to coś więcej niż zwykłe soki – to  system dostarczania do organizmu najwyższej jakości naturalnych składników odżywczych, enzymów, aminokwasów, antyoksydantów i innych dobrodziejstw z  warzyw, ziół i owoców.
 

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej trójfazowej technologii wyciskania, polegającej na miażdzeniu włókien celulozowych ścian komórkowych warzyw, ziół i owoców, (z siłą ponad 3 koni mechanicznych!) na mikroskopijnym poziomie komórkowym, jesteśmy w stanie wydobyć z rośliny niemalże wszystkie wartościowe substancje odżywcze, które są zamknięte w każdej komórce. Stosowana przez nas technologia pozwala  zwiększyć ponad 17- krotnie w stosunku do tradycyjnych wyciskarek lub sokowirówek uzysk wartości odżywczych w wyciskanym soku. Nadto, dzięki zastosowaniu wolnoobrotowego tłoczenia nieprzekraczającego 82 obr/min., nie zachodzi zjawisko zbytniego napowietrzania soku oraz nie jest generowany wzrost temperatury podczas tego procesu. Dzięki tym dwóm cechom sok z jednej strony  nie jest zbytnio napowietrzony przez co wartościowe substancje odżywcze są chronione, z drugiej zaś dzięki utrzymaniu niskiej temperatury wszystkie enzymy i fitochemikalia roślinne pozostają nienaruszone. 


S
oki Curattio to najwyższa możliwa jakość pochodząca wprost z Natury.  W 100% naturalne, bez konserwantów, bez dodatków chemicznych, bez aromatów, bez sztucznych barwników, ale za to z pełną gamą dobroczynnych naturalnych substancji odżywczych -  m.in. aminokwasów, witamin, minerałów a także pożytecznych substancji nie odżywczych - antyoksydantów, żywych enzymów roślinnych, chlorofilu i innych fitochemikaliów. Nasze soki, ze względu na technologię produkcji, zachowują swoje właściwości przez 90 godzin– pod warunkiem, że są przechowywane w lodówce. Ulegają naturalnemu procesowi rozwarstwiania i wytrącania się naturalnego osadu.