C
urattio
 Re-Start
 
to przygotowane pod fachowym okiem dietetyków, naturalne programy wspomagające detoksykację organizmu. Nasze programy oparte są na świeżo wyciskanych surowych sokach z warzyw, ziół i owoców, skomponowanych w ten sposób aby jak najefektywniej wspomóc nasz organizm w oczyszczaniu się z toksyn, jednocześnie dostarczając mu naturalne, wysokiej jakości składniki odżywcze pochodzenia roślinnego. Każdy dzień programu to sześć pół litrowych wieloskładnikowych soków zastępujących posiłki.   


Przygotowaliśmy dla Państwa trzy zróżnicowane pod kątem trudności programy oczyszczające, tak żeby zarówno nowicjusze którzy po raz pierwszy chcą oczyścić swój organizm jak i osoby które mają już w tym zakresie doświadczenie mogły znaleźć coś dla siebie i z satysfakcją ukończyć swój program.

Czas trwania programu jest zróżnicowany. Nasze programy są przygotowane na 1,3,5 lub 7 dni stosowania.Programy jednodniowe rekomendujemy w szczególności pod kątem wzmocnienia naszego organizmu, dodatkowego zaopatrzenia go w wysokiej jakości składniki odżywcze oraz porcje innych pożytecznych substancji nie odżywczych. Oczywiście  przy  programach  jednodniowych  również   odczujemy   korzystny   efekt   oczyszczający   ale w mocno ograniczonym zakresie. Żeby uzyskać zamierzony efekt znaczącej detoksykacji organizmu rekomendujemy co najmniej 3 dni stosowania programów. 
 

 

 

   

 

 

 

Program podstawowy

 

Program podstawowy jest szczególnie dedykowany dla wszystkich tych którzy po raz pierwszy sięgają po dietę oczyszczającą i którzy nie są pewni czy wytrwają do końca. Idealny dla wszystkich którzy chcieliby rozpocząć przygodę ze zdrowym stylem życia, skosztować korzyści wynikających z bogactwa warzyw, ziół i owoców. Program zapewnia delikatny aczkolwiek solidny detox. Program skomponowany w ten sposób aby jego działanie nie było zbyt intensywne. Idealny jako pierwszy krok do kolejnych programów.
 
Jednym słowem doskonały wybór na początek przygody z oczyszczaniem!

 

 

 

Program zaawansowany

 

Program zaawansowany to program dla osób które miały już do czynienia z oczyszczaniem organizmu lub innymi niekoniecznie oczyszczającymi dietami, prowadzą w miarę aktywny tryb życia i które chcą „dokopać się”  głębiej niż w programie podstawowym. To program idealny dla osób które starają się prowadzić zdrowy tryb życia, jeść zdrowo i być aktywnymi fizycznie ale z różnych względów czy to ze względu na brak czasu lub brak wystarczającej motywacji nie robią tego regularnie.


 

 

 

 

Program profesjonalny

 

Program profesjonalny to najtrudniejsze wyzwanie. Zawiera w swoim składzie najwięcej mocno detoksykujących zielonych soków. Dzięki niemu „kopiemy” jeszcze dalej i mocniej niż w programie zaawansowanym. Jest przeznaczony dla osób które raz na jakiś czas oczyszczają swój organizm oraz które prowadzą zdrowy styl życia i są aktywne fizycznie. W programie profesjonalnym „kopiemy” jeszcze dalej niż w programie zaawansowanym fundując naszemu organizmowi totalnie silny naturalny detox.

 

 


Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem po oczyszczaniu z Curattio Re-Start, , w którym zawarliśmy kilka ważnych informacji które przydadzą się w trakcie przygody z naszymi programami. Oprócz informacji dotyczących instrukcji stosowania czy przechowywania soków przedstawiamy również kilka ważnych sugestii dietetycznych, które:
   Pomogą Wam przygotować  organizm na oczyszczanie,
   Wesprą Was w czasie jego trwania,
   Pozwolą  Wam płynnie przejść do normalnej diety po zakończeniu programu.


ETAP I: PRZED ROZPOCZĘCIEM PROGRAMU


Rozpoczynając Curattio Re-Start sugerujemy aby przez 1-3 dni przed planowanym rozpoczęciem programu wprowadzić kilka zmian w swojej diecie tak żeby przygotować organizm do oczyszczania, dzięki czemu cały proces będzie jeszcze  bardziej efektywny. Jesli nie ma możliwości wprowadzenia tych kilku zmian do  diety można rozpocząć program bez etapu wstępnego.
Sugerujemy
   Ogranicz lub wyeliminuj udział w swojej diecie żywności wysoce przetworzonej 

   Odstaw kawę na bok

   Ogranicz lub wyeliminuj białe pieczywo

   Ogranicz lub wyeliminuj słodycze

   Wyeliminuj alkohol

   Wyeliminuj napoje słodzone i zastąp je wodą.

   Wyeliminuj tłuste i ciężkostrawne potrawy, w tym mięsne.

   Ogranicz lub wyeliminuj nabiał – mleko, sery, jogurty, maślanka etc.

Rekomendujemy

   Wybieraj pokarmy lekkostrawne i staraj się jeść chude posiłki 

   Zwiększ udział w diecie warzyw i owoców pod każdą postacią

   Delektuj się zupami warzywnymi

   Wprowadź orzechy do diety

   Jedz pieczywo pełnoziarniste

   Zastąp mięso rybami.


ETAP II: W TRAKCIE PROGRAMUP
o wybraniu odpowiedniego programu, złożeniu zamówienia i odbiorze przesyłki od kuriera, możemy zaczynać przygodę z Curattio Re-Start. Poniżej prezentujemy instrukcję obsługi do programów oraz kilka wskazówek w trakcie ich trwania, które pozwolą ukończyć program z sukcesem oraz zoptymalizują ich efekt.Curattio  Re-Start
to pyszne, zdrowe i nieskomplikowane programy
detoksykacji organizmu 


  Codziennie masz do wypicia 6 pysznych  świeżych soków.
   Wszystkie soki mają przyporządkowany numer który   wskazuje na kolejność spożycia
   Soki zastępują Twoje posiłki
   Na śniadanie wypijasz sok nr 1 a kolejne spożywasz w odstępie ok. 2 godzin
   Sok nr 6 wypijasz na kolację co najmniej 1-2 godziny przed snem
   Pamiętaj aby zawsze przed wypiciem wstrząsnąć dobrze butelkę z sokiem tak żeby wymieszać
        osad z płynem.

   W każdym dniu trwania programu kontynuujesz wg powyższych zasadPamiętaj !!!Nasze surowe świeże soki nie mają żadnych konserwantów i nie są poddawane jakiejkolwiek obróbce przez co zachowują świeżość oraz swoje właściwości tylko przez 90 godzin pod warunkiem że są przechowywane w lodówce. Dlatego jak tylko otrzymasz swoją przesyłkę niezwłocznie umieść soki w lodówce.
W trakcie trwania programu


Rekomendujemy   Możesz rozpocząć dzień szklanką gorącej wody z cytryną (przed wypiciem soku nr 1) co obudzi i rozgrzeje
   Twój organizm.


   Pij dużo wody – będzie Ci potrzebna w procesie detoksykacji.

   Możesz pić herbatki ziołowe lub owocowe.

Wykluczamy

    Wszelkie dodatkowe posiłki są wykluczone. To samo dotyczy kawy, alkoholu, napojów słodzonych – nawet tych dietetycznych.


   !!! W przypadku wilczego głodu...

Jeśli uczucie głodu jest silniejsze od Ciebie to sugerujemy jako zło konieczne małą przekąskę typu:

   kilka kawałków surowych warzyw ewentualnie owoców

   małą sałatkę warzywną bez dressingu.

   kilka - kilkanaście namoczonych uprzednio orzechów (nerkowce, migdały, brazylijskie)
  

 

W trakcie oczyszczania zwłaszcza w okolicach trzeciego dnia trwania programu możesz odczuwać bóle głowy, nudności, rozdrażnienie i spadek samopoczucia – nie martw się - to naturalne objawy które towarzyszą procesowi pozbywania się toksyn z organizmu. W momentach gorszego samopoczucia znajdź chwilkę na odpoczynek i relaks. 

 
ETAP III: PO PROGRAMIE

 

Twój organizm jest już zresetowany - oczyszczony, odżywiony i zregenerowany.

Teraz czas na powrót do normalnej diety. Zalecamy stopniowe włączanie pełnych posiłków tak żeby  powoli przyzwyczajać organizm do nowej sytuacji. W pierwszych 1-3 dniach od zakończenia programu sugerujemy żeby  w diecie przeważały warzywa i owoce pod każdą postacią – surowe, sałatki, pieczone, gotowane na parze,  zupy warzywne, buliony etc.  Możesz również włączyć do swojej diety pełnoziarniste pieczywo, ryż brązowy, quinoę, kaszę jaglaną, amarantusa czy inne wartościowe lekkostrawne pokarmy. Następnie stopniowo wprowadzaj  bardziej kaloryczne  i złożone posiłki – jeśli chodzi o dania mięsne zacznij od ryb na początku, później możesz włączyć mięso. Po 3-5 dniach od zakończenia programu możesz powrócić do swojej normalnej diety.


Programy Curattio Re-Start  są dedykowane dla szerokiego grona odbiorców, jednakże nie zalecamy stosowania programów w przypadku:   Stosowania leków immunosupresyjnych (obniżających odporność)


   Niedoczynności nadnerczy

   Niewydolności narządów wewnętrznych

   Ciąży

   Stanów wzmożonego metabolizmu

   U dzieci do 18 roku życiaProgramy Curattio Re-Start nie są lekarstwem i nie należy ich traktować jako panaceum na wszelkie choroby. Jedyną uprawnioną osobą do diagnozowania i leczenia chorób jest lekarz.