Czym różnią się soki Curattio od innych soków, również tych wyciskanych na świeżo w juice barach lub w domu? 

 

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej trójfazowej technologii wyciskania, polegającej na miażdzeniu włókien celulozowych ścian komórkowych warzyw, ziół i owoców na mikroskopijnym poziomie komórkowym, jesteśmy w stanie wydobyć z rośliny niemalże wszystkie wartościowe substancje odżywcze, które są zamknięte w każdej komórce. Stosowana przez nas technologia pozwala  zwiększyć ponad 17- krotnie w stosunku do tradycyjnych wyciskarek lub sokowirówek uzysk wartości odżywczych w wyciskanym soku. Nadto, dzięki zastosowaniu wolnoobrotowego tłoczenia nie przekraczającego 82 obr/min. nie zachodzi zjawisko zbytniego napowietrzania soku oraz nie jest generowany wzrost temperatury podczas procesu. Dzięki tym dwóm cechom z jednej strony sok nie jest zbytnio napowietrzony przez co wartościowe substancje odżywcze są chronione, z drugiej poprzez brak wzrostu temperatury wszystkie enzymy i fitochemikalia roślinne są nienaruszone.  

Świeże soki z Juice barów przeważnie są przygotowywane za pomocą wysokoobrotowych (1400 obr./min) sokowirówek które mają dużo gorsze parametry jeśli chodzi o uzysk soku czyli  koncentrację składników odżywczych w soku ale również w procesie występuje podwyższenie temperatury co powoduje zniszczenie znacznej części pozytywnych enzymów roślinnych. Oczywiście proces uzyskiwania soku jest szybszy ale jakość zupełnie inna. W przypadku soków wyciskanych w domu za pomocą wyciskarek to można uzyskać podobną jakość do tej w sokach Curattio jednak wymaga to zakupu profesjonalnego sprzętu który jest bardzo drogi.    

 

Dlaczego wasze soki mają termin przydatności aż 90 godzin i czy zachowują wszystkie swoje wartości? 

 

Dzieje się tak ze względu na naszą technologię która w procesie produkcji uniemożliwia znaczne natlenienie soku dzięki czemu zachowuje swoje wartości aż przez 90 godzin. Oczywiście pod warunkiem że soki są przetrzymywane w lodówce. 

 

Czy soki Curattio są produkowane ręcznie? 

 

Tak większość czynności odbywa się ręcznie, natomiast część procesu jest zautomatyzowana. Te części procesu gdzie jakość może być zachowana przy użyciu maszyn- jest zautomatyzowana, natomiast kiedy nie możemy zapewnić jakości przy użyciu maszyn-  robimy to ręcznie. 

 

Skąd bierzecie surowce na soki i czy są to ekologiczne surowce? 

 

Część naszych surowców pochodzi z produkcji ekologicznej np. Jarmuż,  natomiast część kupujemy od okolicznych rolników, których znamy od lat i wiemy że znają się na swoim rzemiośle dostarczając nam surowce najwyższej jakości, co zresztą można ocenić gołym okiem.  

 

 

Czy można kupić soki Curattio w sklepie i gdzie? 

 

Curattio są przygotowywane specjalnie na zamówienie.  W tej chwili można złożyć zamówienie tylko u nas.  

 

Czy soki Curattio mogą pić dzieci?  

 

Jak najbardziej. Soki Curattio są idealne dla dzieci ze względu na walory zdrowotne i brak jakichkolwiek dodatków – sama natura.  

 

Jak  soki mogą oczyszczać organizm? 

 

Soki Curattio podczas procesu technologicznego są pozbawiane całkowicie nierozpuszczalnego błonnika zawartego w warzywach, owocach i ziołach, przy jednoczesnym zachowaniu w formie bioaktywnej wszelkich dobroczynnych substancji zawartych w roślinach. Dostarczając do organizmu powyższe substancje w formie bez błonnikowej powodujemy, iż organizm nie musi wydatkować energii na czasochłonny proces trawienia, pozwalając mu jednocześnie na spożytkowanie tej energii na detoksykację. Substancję zawarte w soku są absorbowane przez organizm w zaledwie 10-15 minut od spożycia. W przypadku surowych warzyw i owoców organizm potrzebuje aż 4-6 godzin na przeprowadzenie procesów trawienia, a nadto wiele wartościowych składników odżywczych oraz innych dobroczynnych  substancji-   zakleszczona w nietrawionym błonniku, jest wydalana z organizmu wraz z nim. Pijąc soki Curattio dajemy naszemu organizmowi niezbędny czas na odpoczynek i regenerację dostarczając mu jednocześnie wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Wraz z sokami poza składnikami odżywczymi wprowadzamy do organizmu całą masę pożytecznych dla organizmu substancji wspomagających detoksykacje takich jak: żywe enzymy roślinne, które ułatwiają trawienie oraz stymulują reakcje biochemiczne związane z oczyszczaniem, chlorofil,  fitochemikalia  (np. Sulforafan – silny detoksykant, Kurkumina i wiele innych),  węglowodany – zapewniają szybki zastrzyk energii, aminokwasy np. Cystyna – prekursor Glutationu – najsilniejszego naturalnego wytwarzanego przez organizm detoksykanta, czy antyoksydanty egzogenne. Wszystkie powyższe substancje wspomagają organizm w detoksykacji przyspieszając ją i potęgując jej efekty.  

Każdy z programów oczyszczających nie przekracza dziennie dawki 1300 kalorii, co powoduje, że organizm sięga do zapasów kalorii zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Spalanie tkanki tłuszczowej powoduje zwiększone uwalnianie skumulowanych w niej toksyn czemu towarzyszy również spadek wagi ciała. Efektem ubocznym oczyszczania organizmu jest więc spadek wagi i modelacja sylwetki. 

Dzięki Curattio ReStart fundujemy naszemu organizmowi swego rodzaju wakacje all inclusive podczas, których zostanie oczyszczony z toksyn, dobrze odżywiony, zregenerowany oraz dostanie zastrzyk nowej energii.  

W czasie trwania niskokalorycznego programu Curattio ReStart organizm nie tylko zostanie wspomożony w detoksykacji, ale również strawi i wydali resztki zalegających w jelitach pokarmów dzięki czemu usprawniamy również trawienie i wchłanianie składników odżywczych. Sprawniejsze wchłanianie składników odżywczych to z kolei lepiej odżywione komórki, a lepiej odżywione komórki to bardziej sprawne i odporne  komórki, więcej energii, lepsze samopoczucie i lepszy wygląd. 

 

Czy programy Curattio Re Start są bezpieczne? Słyszałam że pijąc duże ilości soków możemy sobie zaszkodzić? 

 

Tak jak ze wszystkim w życiu trzeba znać umiar. Nie rekomendujemy nikomu picia soków i tylko wyłącznie soków przez miesiąc czy dwa. Nasze programy są przewidziane na 1,3,5 lub 7 dni. Składniki soków są tak dobrane aby ich proporcje  były optymalne dla naszego zdrowia. W sokach nie występują żadne szkodliwe substancje które mogą mieć zły wpływ na zdrowie.   Nie rekomendujemy programów Curattio ReStart- dzieciom, kobietom w ciąży czy ludziom u których zdiagnozowano choroby narządów wewnętrznych czy też ze wzmożonym metabolizmem. Curattio nie jest lekarstwem a środkiem do lepszego zdrowia i samopoczucia. 

 

Jak długo trzeba się oczyszczać? 

 

Każde oczyszczanie organizmu daje pozytywny efekt – nawet jednodniowe. My rekomendujemy programy co najmniej 3 dniowe, gdzie efekt jest znaczny. Skóra, włosy i paznokcie- po nich najszybciej można  zobaczyć pozytywne  efekty. 

 

Jak często w roku należy przeprowadzać oczyszczanie organizmu? 

 

To zależy od stylu życia, diety aktywności fizycznej etc. Optymalnie jest przeprowadzić jedną kurację oczyszczającą w miesiącu ale znamy wiele przypadków oczyszczania 2 razy w miesiącu. 

 

Co daje oczyszczanie organizmu? 

 

Korzyści można mnożyć w nieskończoność. Od przypływu energii i dobrego samopoczucia, przez piękne włosy, cerę i paznokcie po lepszy metabolizm i chudszą sylwetkę. Nie wspominając o walorach stricte zdrowotnych czy spowalnianiu procesów starzenia się. 

 

Jak mogę się czuć w trakcie programów Curattio ReStart? Czy będę głodna? 

 

Prawdopodobnie tak będzie. Nasze programy są niskokaloryczne więc prawie pewne jest poczucie głodu. Przygotowaliśmy kilka sugestii jak sobie poradzić z głodem w trakcie programu w zakładce przewodnik po oczyszczaniu. Poza tym w okolicach 3 dnia programu mogą pojawić się takie objawy jak ból głowy, rozdrażnienie, złe samopoczucie- nie ma w tym nic niepokojącego – są to objawy wzmożonej detoksykacji czyli wyrzucania toksyn z organizmu.  

 

Czy przewidujecie jakieś zniżki przy większych zamówieniach? 

 

Tak. Mamy przewidziane kilka narzędzi które promują większe zakupy. Przewidujemy dodatkowy rabat na oczyszczanie zbiorowe tj. jeśli oczyszcza się kilka osób np. znajomych dajemy 15 -20 % rabatu. Mamy również program partnerski który pozwala oczyszczać się za darmo.  

 

Jak dostarczacie soki? 

 

Nasze soki Curattio dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej. Są zapakowane w specjalne termoizolacyjne  kartonowe opakowania z czynnikiem chłodzącym, dzięki czemu przyjeżdżają do naszych klientów schłodzone i gotowe do picia. Dostarczamy na terenie całego kraju.  

 

Dostałam paczkę z Curattio kiedy mam zacząć program? 

 

Jeśli paczka przyszła po południu sugerujemy rozpoczęcie programu w dniu następnym. W każdym programie dziennie mamy do wypicia 6 soków. Każdy z nich jest odpowiednio ponumerowany a numer wskazuje kolejność spożycia. Najpierw pijemy sok nr 1 i każdy kolejny w odstępie ok 2 godzin. Na kolację pijemy sok nr 6 ok 1-2 godzin przed snem. 

 

Czy można podjadać w trakcie programów? 

 

Generalnie w trakcie trwania programów pijemy tylko soki które zastępują nasze posiłki. W razie niepohamowanego głodu jako „zło konieczne” dopuszczamy małe „oszustwo” w postaci małych przekąsek. Więcej w naszym przewodniku po oczyszczaniu w zakładce Curattio Re- Start.